آخرین خبرها
خانه » سیاسی » انتخابات » ابوذر مهدی نخعی: مردم تخلفات انتخاباتی هرمزگان را به هیأت‌های بازرسی پیامک کنند
ابوذر مهدی نخعی: مردم تخلفات انتخاباتی هرمزگان را به هیأت‌های بازرسی پیامک کنند

ابوذر مهدی نخعی: مردم تخلفات انتخاباتی هرمزگان را به هیأت‌های بازرسی پیامک کنند

هرمزبان:رئیس هیئت بازرسی انتخابات هرمزگان گفت: مردم در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی، مراتب را به منظور رسیدگی از طریق پیامک به هیئت‌های بازرسی گزارش کنند. به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، ابوذر مهدی نخعی اظهار داشت: برهمین اساس و با توجه به رویکرد هر شهروند یک بازرس، سامانه هوشمند بازرسی انتخابات (سهبا) برای دریافت گزارش تخلفات …

هرمزبان:رئیس هیئت بازرسی انتخابات هرمزگان گفت: مردم در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی، مراتب را به منظور رسیدگی از طریق پیامک به هیئت‌های بازرسی گزارش کنند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، ابوذر مهدی نخعی اظهار داشت: برهمین اساس و با توجه به رویکرد هر شهروند یک بازرس، سامانه هوشمند بازرسی انتخابات (سهبا) برای دریافت گزارش تخلفات از سوی مردم طراحی و راه‌اندازی شده‌است.

وی با بیان اینکه این سامانه دارای سه بخش است، خاطر نشان ساخت: در همین راستا، ارتباط مردم، بازرسان انتخابات و نامزدها با سامانه پیش‌بینی شده تا افراد مرتبط بتوانند موضوعاتی که از نگاهشان در برگزاری انتخابات با قانون همخوانی ندارد را اعلام کنند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات هرمزگان اظهار داشت: شماره‌های پیامک مربوط به هر شهرستان برای گزارش تخلفات انتخاباتی آن حوزه در سامانه سهبا موجود است.

وی ادامه داد: علاوه بر وجود این سامانه، هیأت بازرسی انتخابات هرمزگان، به منظور نظارت هرچه بیشتر بر مسایل مربوط به انتخابات، هیئت‌های بازرسی شهرستان‌ها را تعریف کرده که این هیئت‌ها عمدتا در دفاتر فرمانداری‌ها مستقر هستند.

نخعی تصریح کرد: براساس قانون و به منظور نظارت بر حسن اجرای انتخابات، در هر شعبه اخذ رأی یک نفر به عنوان بازرس وزارت کشور مستقر می‌شود و به ازای هر بیست شعبه یک سربازرس تعریف شده‌است.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات هرمزگان خاطرنشان ساخت: قانون ۱۸ مورد تخلف انتخاباتی را مشخص کرده که از جمله آنها خرید و فروش آرا، تخریب و توهین کاندیداها، اخلال در نظم برگزاری انتخابات، پاره کردن پوسترها، رعایت نکردن قانون نوع تبلیغات، استفاده از اموال و اماکن دولتی است.

وی ادامه داد: مواردی از تخلفات انتخاباتی در هرمزگان به هیئت بازرسی انتخابات استان گزارش شده که عمده آنها ناشی از ناآگاهی فرد متخلف نسبت به این تخلفات است.

نخعی خاطرنشان ساخت: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هرمزگان در اتمام ادوار انتخابات گذشته شاهد کمترین تنش و انحراف در انتخابات بوده و همواره معدل خوبی در سطح کشور در این بخش داشته و امسال نیز در مقایسه با دیگر نقاط شرایط خوبی دارد.

از جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری هرمزگان، یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۹۳ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس / کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات هرمزگان

کد خبر: ۳۷۸۹

http://www.hormozban.ir/?p=3789
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*