آخرین خبرها
خانه » هرمزگان » شهرستان قشم » شهر قشم » سفر پرنده شناسان اتریشی در جزیره قشم
سفر پرنده شناسان اتریشی در جزیره قشم

سفر پرنده شناسان اتریشی در جزیره قشم

هرمزبان:یک گروه پرنده شناس از دانشگاه وین اتریش برای بررسی پراکنش پرندگان به جزیره قشم سفر می کنند. به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این گروه متشکل از یک استاد دانشگاه و ۲ متخصص پرنده شناسی است که سه هفته در جزیره قشم مستقر می شوند . سیدمحمدهاشم …

هرمزبان:یک گروه پرنده شناس از دانشگاه وین اتریش برای بررسی پراکنش پرندگان به جزیره قشم سفر می کنند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این گروه متشکل از یک استاد دانشگاه و ۲ متخصص پرنده شناسی است که سه هفته در جزیره قشم مستقر می شوند .
سیدمحمدهاشم داخته افزود: مطالعات جامع تر درباره بررسی پراکنش پرندگان، به روز رسانی فهرست گونه های موجود و اجرای پاره ای از مطالعات اکوفیزیولوژیکی راسته سبک لابلان (گنجشک سانان) از جمله اهداف این سفر است.
وی اضافه کرد: این گروه مطالعات خود را در این جزیره از سه سال پیش با همکاری مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم آغاز کرده اند.
مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: فراهم کردن بستر مناسب برای حضور محققان بین المللی داخلی و خارجی که برای تحقیق به جزیره قشم سفر می کنند، موجب استفاده از تجربه ها و نظرهای کارشناسی این افراد و توسعه بانک داده های اطلاعاتی و توسعه گردشگری می شود.
۲۳۹ گونه از ۵۰۹ گونه پرنده گزارش شده ایران در جزیره قشم شناسایی شده است.
جزیره قشم با مساحتی حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع واقع در شمال تنگه هرمز، از نظر تنوع زیستی و حضور گونه های جانوری و گیاهی جایگاه کم نظیری دارد.
انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صداوسیما

کد خبر: ۳۷۳۸

http://www.hormozban.ir/?p=3738
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*