آخرین خبرها
خانه » هرمزگان » شهرستان رودان » شهر رودان (دهبارز) » رودان در عزای شهادت حضرت علی (ع) به سوگ نشست
رودان در عزای شهادت حضرت علی (ع) به سوگ نشست

رودان در عزای شهادت حضرت علی (ع) به سوگ نشست

هرمزبان:عاشقان و شیفتگان آل الله در رودان با سیاهپوش کردن در و دیوار شهر و برافراشتن پرچم سیاه عزا ، با چشمانی اشک آلود و قلب هایی اندوهگین، در عزای شهادت جانسوز حضرت علی (ع) مرثیه غم سرودند.

هرمزبان:عاشقان و شیفتگان آل الله در رودان با سیاهپوش کردن در و دیوار شهر و برافراشتن پرچم سیاه عزا ، با چشمانی اشک آلود و قلب هایی اندوهگین، در عزای شهادت جانسوز حضرت علی (ع) مرثیه غم سرودند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،رودان در این لحظات سراسر حزن و اندوه ، حال و هوای غریبی دارد ، کوچه و خیابان ، کوی و برزن در عزای عظمای شهادت حضرت علی (ع) سیاهپوش و محزون شده است.

آیین های عزاداری ، سخنرانی، روضه خوانی ، مرثیه خوانی و سینه زنی در شکوه و عظمتی خاص در جای جای شهرستان رودان در حال برگزاری است و عاشقان و شیفتگان اهل بیت (ع) با حضور در مساجد ، تکایا و بقاع متبرکه ، در عزای بزرگمردی از جنس نور، به سوگ و ماتم نشسته اند.

در این ساعات سراسر حزن و اندوه ، بقاع متبرکه و بارگاه مطهر و نورانی امامزادگان واجب التعظیم و جلیل القدر در شهرستان رودان میزبان قلب های پاک و با صفای عاشقان ، دلدادگان و سرسپردگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

شیعیان و محبان دلسوخته و عاشق امیر خوبی ها از جای جای شهرستان آمده اند و پناهنده حرم امن ، نورانی و با صفای امامزادگان شده اند، آمده اند تا درد، غم و اندوه بزرگ یتیم شدنشان را به یکدیگر تسلیت بگویند.

شیعیان، عاشقان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، بیرق عزای امیر خوبی ها مولی الموحدین حضرت علی (ع) را در شکوه و عظمتی خاص در جای جای شهرستان رودان به اهتزاز در آوردند و این مصیبت بزرگ و جانکاه را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) تسلیت گفتند.

مردم با گسترانیدن فرش عزای چراغ روشن شب های رسالت، امامت، ولایت و هدایت، با پخش نذری و برپایی ایستگاه صلواتی از راه دور و از پس فرسنگ ها فاصله، عشق و ارادت خود به ساحت مقدس حضرت علی (ع) را ابراز کردند.

امروز پس از ۱۴ قرن روزگار آمده ایم بگوییم، ما غیرت، مردانگی، رهایی، آزادی، آزادگی و آزاد مردی را از مکتب و مرام حضرت علی (ع) آموخته ایم و تا آخرین نفس و قطره خونمان به شما و آرمان های والایتان وفاداریم.

گفتنی است آیین معنوی و روحبخش احیاء شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان با حضور خیل عاشقان ، عابدان و زاهدان شب زنده دار در مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه و تربت پاک و مطهر شهدا در جای جای شهرستان رودان برگزار شد./ایرنا

http://www.hormozban.ir/?p=232
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*