آخرین خبرها
خانه » اقتصادی » افزایش صادرات غیرنفتی از گمرک بندرلنگه
افزایش صادرات غیرنفتی از گمرک بندرلنگه

افزایش صادرات غیرنفتی از گمرک بندرلنگه

هرمزبان:صادرات غیرنفتی از گمرک بندرلنگه ۱۱ درصد افزایش یافت، ارزش صادرات غیرنفتی در سه ماهه اول پارسال حدود ۶۹۶ میلیارد ریال بود.

هرمزبان:صادرات غیرنفتی از گمرک بندرلنگه ۱۱ درصد افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مدیرکل این گمرک گفت: ارزش صادرات غیرنفتی از این گمرک در سه ماه نخست امسال حدود ۷۷۱ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۱ درصد افزایش داشت.
ارزش صادرات غیرنفتی در سه ماهه اول پارسال حدود ۶۹۶ میلیارد ریال بود.

صفر شیبانی افزود: بیشترین کالاهای صادراتی از گمرک بندرلنگه ، محصولات کشاورزی و غذایی شامل خشکبار ، میوه و تره بار و محصولات معدنی شامل گچ و نمک صنعتی بوده که به مقصد کشور امارات عربی متحده بارگیری شد.

وی گفت: در این مدت ۳۰ هزار و ۷۵۱ تن کالا به ارزش ۲ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال وارد گمرک بندرلنگه شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۳۷ درصد کاهش داشت.
وی گفت: این اجناس از کشورهای چین ، امارات ، هند ، کره ، تایلند و مالزی وارد گمرک بندر لنگه شد که شامل خودرو ، لوازم کامپیوتر و لوازم خانگی ، پارچه ، تخته چندلا ، فیبر ، حبوبات و ادویه جات است.

شیبانی افزود: ارزش درآمدهای وصولی ناشی از واردات قطعی و تضمینی گمرک بندر لنگه در سه ماهه امسال بیش از یک هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ، رشد ۸۸ درصدی را نشان می دهد.
این رقم در مدت مشابه پارسال حدود ۶۲۷ میلیارد ریال بود./
خبرگزاری صدا و سیما

http://www.hormozban.ir/?p=151
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*