آخرین خبرها
خانه » اقتصادی » ۹۰ درصد تجارت بندری ایران از بندرعباس انجام می شود
۹۰ درصد تجارت بندری ایران از بندرعباس انجام می شود

۹۰ درصد تجارت بندری ایران از بندرعباس انجام می شود

هرمزبان:معاون عمرانی استاندار هرمزگان در دیدار با معاون استاندار گوانگ دونگ چین گفت:۹۰ درصد تجارت بندری ایران از بندرعباس انجام می شود.

به گزارش هرمزبان به نقل از میناب نیوز، یک گروه از مدیران اداری و اقتصادی استان گوانگ دونگ چین برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان وارد بندرعباس شد.

این هیئت از سوی مهندس بابک تراکمه معاون امور عمرانی استاندار هرمزگان، دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور استانداری هرمزگان و مدیران حمل و نقلی استان مورد استقبال قرار گرفت.

معاون عمرانی استاندار هرمزگان در دیدار با معاون استاندار گوانگ دونگ چین گفت:۹۰ درصد تجارت بندری ایران از بندرعباس انجام می شود و بزرگترین واحد صنعت کشتی سازی کشور نیز بندرعباس مستقر شده است.

وی افزود: وجود دومنطقه آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی و برخورداری از شبکه حمل و نقلی ریلی ،دریایی ،هوایی و زمینی از مزیت های هرمزگان است.

معاون استاندار گوانگ دونگ چین نیز بررسی فرصت های مشترک سرمایه گذاری را مهمترین هدف سفر هیات چینی به استان هرمزگان اعلام کرد.

ژیگانگ لیو ادامه داد:مذاکره با مدیران و متولیان دولتی و بخش خصوصی حمل و نقل زمینی و دریایی و بازدید از بندر شهید رجایی و شبکه حمل و نقل ریلی ،از دیگر برنامه های این سفر دوروزه است.

وی اظهار امیدواری کرد، در پایان ان سفر ، تفاهمنامه همکاری در حوزه های مختلف بین مدیران ارشد استان گوانگ دونگ و هرمزگان به امضا برسد.

شایان ذکر است؛ استان گوانگ دونگ در جنوب چین ،با بیش از ۱۱۰میلیون نفر ، پرجمعیت ترین و ثروتمند ترین استان چین است.

http://www.hormozban.ir/?p=12
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*